Jdi na obsah Jdi na menu
 

Po HIM a Waltary k nám z Finská dorazila další kvalitní hudební partička - The Rasmus. BRAVO ti je všechny podrobně představí...

Přes devět let museli The Rasmus čekat, než se jim konečně podařilo prorazit i v Evropě. Kapelu založil v roce 1994 Lauri společně se svým spolužákem bubeníkem Akim (23), kytaristou Paulim (24) a Eerem (23, baskytara). Pojmenovaly se bohu větru z finských pověstí. Lauriho nový účes má tak velký úspěch: V černých vlasech nosí zapletená havraní pera. "Tento účes mi udělali pro klip. Líbil se mi, a tak jsem si ho nechal!" říká Lauri. Pro svou kariéru byli tihle kluci z Helsinek ochotni přetrpět leccos. "Už celý rok jezdíme v rozdrceném kombíku, museli jsme navzájem snášet páchnoucí ponožky a přiblblé ftípky. A náš producent Micke mě dokonce nutil kouřit cigára, abych měl drsnější hlas," ušklíbl se Lauri, který si dnes zapálí prý už jen na mejdanu, ale i tak svůj žhavý hlas neztratí. Od roku 1999 patří The Rasmus k nejúspěšnějším finským skupinám. "Od té doby je můj život velmi hektický. Po turné vždy potřebuji pro sebe trochu času Potom odjedu buď k moři a potápím se, nebo odcestuji vlakem do nějakého odlehlého místa Finska, abych mohl meditovat. Jen tak znovu nečerpám sílu," postěžoval si Lauri, který chvíli působí jako bouřlivák, potom zase přemýšlivě. "S naším úspěchem si hlavu nelámu. Nezajímá mě minulost ani budoucnost. Jdu světem s otevřenýma očima a prožívám každý den jako to by byl první v mém životě."
I když je text hitu "In The Shadows" (Ve stínech) dost drsný, stal se koncem letošních prázdnin evropským hitem! "Tvrdí, že se musím naučit zabíjet, abych se mohl cítit bezpečný. Ale to radši zabiju sám sebe, než abych ze sebe udělal otroka...," zpívá Lauri a Bravu dodal: "Při práci na našem albu, 'Dead Letters' (Nedoručitelné dopisy) jsme se dívali na spoustu hororů. No a to se myslím odrazilo na atmosféře celé desky." Možná se v něm ale odráží i něco jiného: "Hrozně brzy jsem se zklamal v lásce. Od té doby jsem opatrnější. Jen tak se nezamiluju," prozradil zpěvák, který už rok s nikým nechodí. V osamělých nocích v hotelovém pokoji by měl rád někoho, kdo by mu rozuměl, "ale nejsem jednoduchý člověk a mám pár chyb na kráse! Nejsem modelka, ale rockový hudebník. Naši fanoušci by měli přijít na koncert, protože se jim líbí naše songy, a né proto, aby nás zbožňovali. Před deseti lety jsem dokonce propadl ve škole, abych se mohl plně soustředit ne hudbu!" The Rasmus neusnuli na vavřínech a nedávno dotočili na závodní dráze v Brandenburku videoklip k dalšímu singlu "First Day Of My Life". Už teď je jasné, že jde opět o hit!


Bravo 21/2003